Medycyna estetyczna

Pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej to wsłuchanie się w Państwa oczekiwania i ustalenie najlepszej drogi do ich spełnienia.

Diagnoza

Terapia estetyczna to kompleksowe podejście nie tylko do piękna, ale również zdrowia skóry. Dlatego, choć często pacjenci oczekują jedynie estetycznej diagnozy skóry, lekarz medycyny estetycznej przeprowadza kompleksową diagnozę, zapoznając się z Twoją skórą pod kątem anti-aging, ale również bada, czy skóra jest zdrowa i czy nie trzeba wprowadzić najpierw innych terapii stricte medycznych.

Wywiad

Terapie estetyczne to oczywiście terapie medyczne, dlatego też wykonanie ich musi być poprzedzone dokładnym wywiadem lekarskim, w czasie którego lekarz rozpoznaje wskazania i przeciwwskazania do konkretnych terapii. Jest to niezmiernie ważna część każdej konsultacji, która wymaga również bardzo szerokiej wiedzy na temat potencjalnych terapii.

Plan zabiegowy

Ostatnim elementem konsultacji jest zaproponowanie odpowiedniego planu zabiegowego. Jest on dostosowany zarówno do oczekiwań pacjentów, pory roku, jak również do możliwości zdrowotnych. Lekarze dysponują szerokim wachlarzem terapii, mogą zaproponować rozwiązania anti-aging.. Zwykle proponują pacjentom kilka alternatywnych rozwiązań terapeutycznych.

W Polsce terapie estetyczne nie są refundowane dlatego plan zabiegowy zawiera również dokładną wycenę, tak, aby pacjent mógł podjąć świadomą decyzję dotyczącą terapii.

Konsultacja estetyczna jest płatna. Jeśli pacjent zdecyduje się na zabieg jego koszt będzie pomniejszony o cenę kosultacji.