Oferta peelingów

Retises CT Yellow Peel

Skład: 10% Glukozyd askorbylu, 5% Niacynamid, 4%  Retinol, 1% Propionian retinylu

Peeling nadaje się na twarz, szyję i dekolt. Pacjent wychodzi do domu z nałożoną maską na 8-10 godzin. Na drugi dzień po zabiegu skóra jest napięta, podrażniona. Po 3 -4 dniach pojawia się złuszczenie naskórka. W efekcie skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, nawilżona, odżywiona, pozbawiona plam pigmentacyjnych.

Wskazania: fotostarzenie, zmarszczki, hiperpigmentacja, melasma, blizny, rozstępy

Działanie składników aktywnych:

– retinol – witamina A(4%)

Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV regulując proliferację i ruchomość melanocytów.

– glukozyd askorbylu (10%) – Stabilna i długodziałająca postać witaminy C

Zwalcza wolne rodniki, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Nadaje gładkości i rozświetla starzejącą się, odwodnioną, poddaną działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych (słońce, zanieczyszczenie środowiska, dym tytoniowy) skórę.

– niacynamid – witamina B3 (5%)

Stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transepidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu.

Mandelac

Skład: 40% kwas migdałowy

Peeling o bardzo dużej skuteczności. Zalecany do każdego rodzaju skóry, również do bardzo delikatnej i wrażliwej (penetracja przez warstwę rogowa jest wolniejsza niż innych kwasów AHA, a przez co nie wywołuje podrażnienia i pieczenia). Jest z powodzeniem używany do zabiegów w przypadku skóry trądzikowej, podrażnionej i z nieregularną pigmentacją. Preparat może być stosowany przez cały rok.

Kontroluje i normalizuje ilośc serum przenikając do mieszka włosowego i redukuje populacje P.acens, poprawiając wygląd skóry z zapalnymi krostami, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym.

Wskazania: skóra z oznakami starzenia, niejednolita pigmentacja i przebarwienia (starcze, ciążowe, konsekwencja antykoncepcji doustnej), skóra trądzikowa i łojotokowa

Działanie 40% kwasu migdałowego

– Duże zdolności przebudowy skóry

Stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i glikozamidów w brodawkowatej warstwie skóry właściwej.

– Działanie rozjaśniające

Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem kwasu migdałowego. Nie zaobserwowano przypadków hiperpigmentacji pozapalnych u pacjentów o ciemnym fototypie

– Działanie serboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne

Pod względem chemicznym, struktura kwasu mlekowego jest podobna do struktury antybiotyków o szerokim spektrum działania.

Kwas migdałowy
Otrzymywany jest z hydrolizy gorzkich migdałów. Jest ekstraktem, który powoduje minimalne podrażnienie skóry.